Rioja a Ribera – cesta za vínem - během této výjimečné výpravy budete ochutnávat špičková vína a objevíte i další vynikající vína z těchto oblastí

Dostupné termíny :

Mám chuť jet

O zájezdu

Začátek cesty: Madrid

Navštívená místa: Burgos, Peñafiel, Haro, Santo Domingo de la Calzada, Laguardia

Experimentujte, okuste a užijte si vzrušující svět španělských vín s fascinující degustací vína na této kulinářské cestě za vínem, která vás zavede do nádherných regionů Ribera del Duero a La Rioja, kde se vyrábí úžasná světově proslulá a oceňovaná vína.

Během této výjimečné výpravy budete ochutnávat špičková vína a objevíte i další vynikající vína z těchto oblastí. Navštívíte vinařství, světoznámá pro svou kvalitu, malá vinařství, která se nacházejí v místech významné historické a kulturní hodnoty a ohromující sklepy, z nichž některé se datují do 90. let 19. století.

Vydáte se také na sever do oblasti Castilla y León, region, který je v produkci vína na špici a nachází se zde oblast Ribera del Duero, jejíž vína nesou známku pravosti původu. Tento region vás překvapí krásnými historickými, převážně středověkými městy s velkolepými hrady a starobylými opevněními, které se datují až do dob římských. Navštívíte hrad Peňafiel ze 11. století, který se tyčí kopci, který ve středověku představoval hranici mezi arabskými a křesťanskými zeměmi, s výhledem na řeku Duero. V hradu se nachází muzeum vína, kde jsou zajímavé ukázky kultury vína.

Následující dny navštívíme úžasnou oblast La Rioja, jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí Evropy a nejstarší vinařskou oblast Španělska. Na programu jsou skvělé ochutnávky vín v nádherném prostředí tamních městeček s ulicemi krytými podloubími a obdivovuhodnými kamennými panskými sídly. Je také plánovaná exkurze do půvabné horské vesnice, jež je domovem „korunního prince“ španělské moderní kuchyně, stejně jako zastávka v klášteře z 10. století, kde se zrodil kastilský jazyk a v neposlední řadě návštěva tradiční lisovny olivového oleje s ochutnávkou.

Na zpáteční cestě nemůžeme minout Burgos, který byl po dobu pěti let hlavním městem sjednoceného království Kastilie-León a současně rodné město El Cida, vojevůdce a španělského národního hrdiny z 11. století. Město se může pochlubit mistrovským dílem španělské gotické architektury, impozantní katedrálou Panny Marie, jež byla prohlášena světovým kulturním dědictvím.

Námi vybraný  "vinný" hotel ještě znásobí váš gurmánský zážitek. Hotel v Ribera del Duero se nachází ve vinařské obci jež se řadí ke "Zlaté stezce", protože je domovem takových vinných hvězd jako Vega Sicilia, Pingus a Viña Mayor. V krásném luxusním hotelu ve stylu haciendy u vinařství budete mít fantastický výhled na vinice, v nichž se můžete také procházet.

V krásné La Guardia, zcela zachované středověké vesnici plné podzemních sklepů pod kamennými uličkami, v srdci oblasti La Rioja, poskytne ubytování bývalé vinařství, přebudované v 19. století ve stylu francouzského zámečku.

Tato výprava za vínem vám nabídne možnost stát se svědky toho, jak staré vinařské tradice vinařství kráčí ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. Dozvíte se, co, jak a kdy při kultivaci a sklizni vína, budete mít možnost procházet se mezi sudy a cítit vůni vína během procesu zrání, můžete obohatit nebo aktualizovat své znalosti během ochutnávek za účasti předních výrobců a samozřejmě objevit skvělou chuť Kastilie, regionální kuchyně La Rioja a Navarry, a užít si báječné gurmánské jídlo .... zkrátka požitek pro všechny smysly!

Podobné zájezdy

restaurant2.jpg, 18kB

Kulinární Španělsko – objevte španělskou kuchyni, andaluskou, baskickou a katalánskou, od michelinských restaurací po tradiční taverny, vinné sklepy a autentické hostince

restaurant2.jpg, 18kB

Cesta za chutí severního Španělska - ráj gurmánů, kuchyně Baskicka, Kantábrie a Navarry jsou považovány za nejlepší na světě, slavné víno Txacolí, San Sebastian - kolébka nouvelle cuisine a mnohem víc

Za jídlem

Gurmánské zážitky

Gurmánský zážitek – už, když vyslovíte toto slovo, sbíhají se vám sliny. Co si pod ním představíte právě vy? Správný gastronomický zážitek se netýká jen jídla, důležitá ...

Stále je co objevovat - Jižní Morava

Cestovní kancelář Culinaria Travel (www.culinariatravel.cz) zařadila do svého programu  kromě cest za poznáním gastronomie a vín celého světa také dvoudenní a třídenní programy na ...

Naši partneři