Cesta za chutí Portugalska - vychutnejte si gurmánskou gastronomii a kvalitní vína

Dostupné termíny :

Mám chuť jet

O zájezdu

 

Cesta za chutí Portugalska

Jen 30 minut severně od Lisabonu se nachází kouzelná Quinta de Sant´Ana, historická vinařská usedlost, která vyniká výrobou vysoce kvalitních vín, skvěle se stará o hosty hledající odpočinek ve čtyřech tradičních domech a pořádá programy na míru pro mezinárodní klientelu.

Majitelé vytvořili toto překrásné místo a jejich cílem je, aby si jejich hosté užili nádherné prostředí spolu s nimi a vychutnali stylové ubytování sladěné s vynikajícími víny a chutnou místní gastronomií.

Nejvyšší čas dobít své baterie? Vemte rodinu, sbalte si pár nutných věcí a za pár hodin se můžete octnout uprostřed vinic, mít kontakt s přírodou, s přátelskými místními lidmi, děti si užijí se zvířaty a vy si vychutnáte gurmánskou gastronomii a kvalitní vína. Ráj na zemi pro všechny.

Usedlost Sant´Ana je perfektní pro rodinou dovolenou na venkově, ale velmi blízko se nachází mnoho zajímavých míst k návštěvě a také samozřejmě Lisabon. Hosté mohou s majitelem navštívit vinice s ochutnávkou vín ve starobylém sklepě (adega).

Jedna z nejatraktivnějších věcí zdejšího pobytu je sama krásná stará usedlost, kterou mohou hosté volně prozkoumat, děti mají velký prostor pro hry, jsou zde kouzelné zahrady a bazén. Místní restaurace nabízí některé dny v týdnu gurmánské degustační menu.

Pro milovníky slunce a moře jsou nedaleko kilometry pláží atlantického pobřeží. Můžete najít opuštěnou pláž a užít si slunění a moře. Pokud chcete ještě důkladněji relaxovat, můžete navštívit nedaleké lázně Campo Real a užít si rafinované formy péče a zdravého životního stylu z rukou profesionálního personálu s mnohaletou praxí.

Vyznavači golfu mohou hrát za příznivé ceny na špičkových hřištích jako je Campo Real, Oitavos a Penha Longa.

V Portugalsku, které je pokladnicí místních vinných odrůd s lišícími se klimatickými zónami a vlivem Atlantického oceánu, se vyrábějí vysoce kvalitní vína. Totéž platí pro Quintu Sant´Ana, kde se již řadu let daří tato excelentní vína vyrábět. Místní odrůdy se mísí s mezinárodními – Touriga Nacional, Aragonez, Merlot, Pinot noir – úspěšně dozrávají v mírném klimatu a výsledkem jsou příjemně koncentrovaná a komplexní červená vína.

Bílé odrůdy Fernão Pires, Alvarinho, Verdelho, Sauvignon Blanc a Riesling jsou vyráběna ve stylu “cool climate” -  s osvěžující, výraznou chutí, skvělou texturou a dlouhou dochutí.

Nabízíme autentické zážitky , vlastně “ Portugalsko v kostce”. Vinař James Frost vás provede mírně se vlnícími vinicemi a ve sto let starém vinném sklepě vás seznámí se svým projektem. Podávané víno provázejí místní kulinářské speciality a tato návštěva bude velmi zajímavým zážitkem.

Aby byla vysoká kvalita místních vín doplněna i skvělou gastronomií, působí zde jako konzultant špičkový lisabonský šéfkuchař Henrique Sá Pessoa, známý jako portugalský Jamie Oliver díky své televizní show. Svůj talent a kreativitu rozvinul v Londýně, Sydney a USA a po návratu do Portugalska pracoval, kromě jiných, v restauraci “Flores” hotelu Bairro Alto.

Zde zažijete pravou portugalskou kuchyni během "páteční restaurace", nebo při eventech. Podávaná vína dokonale reprezentují tuto oblast a příjemná obsluha vám poradí s jejich výběrem.

Festival da Nossa Terra

Již pátý rok se v říjnu koná tato slavnost oslavující naši zem, ve které žijeme a vesnici Gradil. Tématem je víno, místní tradice a kultura vyjádřená hudbou a národními kroji.

Kulinárními zážitky jsou například pečené prasátko a chléb pečený v peci na dřevo.

K tomu hrají a tančí folklórní skupiny, jazzový orchestr a další hudby.

 

 

Podobné zájezdy

restaurant2.jpg, 18kB

Cesta za chutí Portugalska - vychutnejte si gurmánskou gastronomii a kvalitní vína

Za jídlem

Gurmánské zážitky

Gurmánský zážitek – už, když vyslovíte toto slovo, sbíhají se vám sliny. Co si pod ním představíte právě vy? Správný gastronomický zážitek se netýká jen jídla, důležitá ...

Stále je co objevovat - Jižní Morava

Cestovní kancelář Culinaria Travel (www.culinariatravel.cz) zařadila do svého programu  kromě cest za poznáním gastronomie a vín celého světa také dvoudenní a třídenní programy na ...

Naši partneři