Maroko - odhalte tajemství koření a čerstvých ingrediencí

Dostupné termíny :

Mám chuť jet

O zájezdu

 

Maroko se během posledních let stává čím dál tím oblíbenější destinací cestovatelů, dobrodruhů, ale i běžných výletníků na cestě za dovolenou. Arabská země s bohatou historií, vyspělou kulturou a početnými přírodními krásami se otevírá světu, který ji opatrně objevuje. Nádherná starověká a středověká města jako Ait Benhaddou, Essaouira, Marrákeš nebo Fés, nadchnou každého milovníka Orientu. Dříve francouzská kolonie v sobě mísí africkou, arabskou i evropskou kulturu, přitom si však, zejména díky islámskému náboženství, zachovává tajemnou osobitost. Levné ubytování a jednoduchá doprava, příjemní lidé, to všechno poznávání této země velmi usnadňuje. Maroko je země plná kontrastů moderního světa, zajímavých lidí, starobylé kultury i krásné přírody.

Pobřežní oblasti nabízejí typické středomořské subtropické klima, zatímco ve vnitrozemí narazíte na velké teplotní rozdíly. Pohoří Atlas a Rif se vypínají do tisícimetrových výšek, v písečné poušti zažijete spalující vedro. Sahara zabírá velkou část východu Maroka. Jižní oblasti země se nacházejí téměř v tropickém podnebném pásu. Nádherná příroda a příjemné počasí na vás ale čeká v téměř celé zemi, snad vyjma spalující pouště. Středozemí se vyznačuje mírným podnebím v zimě s průměrnými teplotami 16 °C a horkými suchými léty kolem 28 °C, v pouštích dosahují teploty až 40 °C.

Osmidenní program zaměřený na kulinářské a gurmánské aktivity začíná v Marrákeši. Vedle bohatých kulturních zážitků na Vás v tomto historickém městě čeká půldenní kulinářské dobrodružství, kdy budete moci odhalit tajemství koření a čerstvých ingrediencí, které marockou kuchyni dělají vyhlášenou. Následující čtyřdenní putování Vás provede pohořím Atlas, nejprve Vás zavede k starobylému hradu a opevněné vesnici Ait ben Haddou, a následně se ocitnete i v rozsáhlé poušti. Nebude chybět ani projížďka na velbloudech přes písečné duny v rámci výletu za nomádskou kuchyní.

Další část cesty pokračuje do městečka Taliouine, nacházejícího se v oblasti největší koncentrace pěstování marockého šafránu, nedaleko odtud na Vás bude čekat další kulinářský zážitek v podobě kuchařského workshopu a seznámíte se tak s dědictvím kuchyně jižního Maroka. Nakonec se vrátíte zpět do Marrákeše přes nádhernou krajinu a vesničky ležící v pohoří Vysokého Atlasu. Na rozloučenou nebude chybět ani slavnostní večeře v historickém centru Marrákeše.

Podobné zájezdy

restaurant2.jpg, 18kB

Maroko - odhalte tajemství koření a čerstvých ingrediencí

Za jídlem

Gurmánské zážitky

Gurmánský zážitek – už, když vyslovíte toto slovo, sbíhají se vám sliny. Co si pod ním představíte právě vy? Správný gastronomický zážitek se netýká jen jídla, důležitá ...

Stále je co objevovat - Jižní Morava

Cestovní kancelář Culinaria Travel (www.culinariatravel.cz) zařadila do svého programu  kromě cest za poznáním gastronomie a vín celého světa také dvoudenní a třídenní programy na ...

Naši partneři